ПОТЕРПІЛИЙ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ: ЯК ОТРИМАТИ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ СТАТУС ТА НАБУТИ ПРАВА, ПЕРЕДБАЧЕНІ ЧИННИМ КПК?

Ми - команда експертів широкого спектру, яких об’єднує багаторічний досвід, повага до закону та прагнення захищати постраждалих, а не задовольняти інтереси злодіїв.

Вчинення кримінального правопорушення завжди спричиняє шкоди охоронюваним інтересам: особі, суспільству, державі. Коли злочин вчинено щодо конкретної особи, у потерпілого виникає ряд процесуальних прав та обов’язків.

Але як ними скористатися? Неодноразово слідчий під час досудового розслідування не розглядає звернення та клопотання особи, яка є потерпілою від вчиненого кримінального правопорушення, аргументуючи це тим, що особа не має процесуального статусу потерпілого.

Слід пам’ятати, що згідно ст. 55 КПК України, права потерпілого у особи виникають з моменту подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення, а якщо заяву про злочину було подано іншою особою, – з моменту подання заяви про залучення особи до провадження як потерпілого.

Підтвердженням процесуального статусу потерпілого є пам’ятка про процесуальні права та обов’язки, яка вручається потерпілому слідчим у провадженні та є беззаперечною підставою для активної участі потерпілого у кримінальному провадженні.

Тому, не слід очікувати від органу досудового розслідування дій щодо визнання за особою процесуального статусу потерпілого, навпаки – треба вимагати надання пам’ятки про процесуальні права та обов’язки потерпілого та продовжувати відстоювати свої права.

АО “РІ ГРУП” завжди на сторожі Ваших прав!

Звернутись за безкоштовною консультацією Ви можете за телефоном +38095 868 35 90 +38067 868 36 90

Адреса: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25а, корпус Л

E-mail: rigroup@revealinginformation.com.ua

Телефони: +38095 868 35 90 +38067 868 36 90