ЯК БУТИ ВПЕВНЕНИМИ В УГОДІ ПО ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ

Ми - команда експертів широкого спектру, яких об’єднує багаторічний досвід, повага до закону та прагнення захищати постраждалих, а не задовольняти інтереси злодіїв.

Майже 4000 тисячі депутатських правок позаду і з 1 липня в Україні скасовується мораторій на продаж аграрної землі. Як це буде і які моменти варто прийняти до уваги, щоб отримати максимальний зиск?

Ринок новий і тому має досить обмежень. Слід зазначити, що до 2024 року купувати ділянки зможуть лише фізичні особи, що мають громадянство України, а загальна площа всіх володінь не має перевищувати ста гектарів. Майже через 3 роки до покупців зможуть приєднатися юридичні особи, а обмеження на власність буде встановлено на рівні 10 тисяч га. Іноземці ж не матимуть права на купівлю до проведення загальнодержавного референдуму та, навіть, в разі прийняття такого дозволу матимуть обмеження. Наприклад, в будь-якому випадку, громадяни інших країн не зможуть привласнити ділянки, що знаходяться в 50-ти кілометровій прикордонній зоні.

Статистика каже, що більш ніж 60% власників паїв – літні люди й дуже важливо, щоб цим не скористалися шахраї та користолюбиві сусіди. Закон дає певні гарантії – до 2030-го року мінімальна вартість землі не може бути меншою, ніж її нормативна оцінка. Але, якщо ви маєте літніх близьких, що мають земельні наділи – інструктаж стосовно цін та умов потенційного продажу ніколи не буде зайвим.

Впевнені в надійності угоди? Для здійснення купівлі-продажу необхідні наступні документи: паспорти та ІНН обох сторін, витяг з Державного земельного кадастру, документ-пітвердження права власності на ділянку та звіт про експертну грошову оцінку. Залежно від часу володіння землею та її розмірів, загальна ставка ПДФО та військового збору може складати від нуля до 20 відсотків – для чіткого розуміння вартості, радимо проконсультуватися з юристами.

Світовий банк вважає створення ринку землі однією з ключових реформ України, з чим важко сперечатися, адже нарешті власники землі отримали право законно розпоряджатися власним майном й більше не прив’язані до своєї землі.

Якщо ж ви хочете продати або купити земельну ділянку, команда АО «РІ ГРУП» з радістю допоможе розібратися у всіх сплетіннях законів та взяти на себе повний юридичний супровід угоди.

#revealinginformation #юрист #адвокат #юридичнадопомога

Адреса: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25а, корпус Л

E-mail: rigroup@revealinginformation.com.ua

Телефони: +38095 868 35 90 +38067 868 36 90