А ВИ ВПЕВНЕНІ У СВОЇХ ПРАЦІВНИКАХ?

Ми - команда експертів широкого спектру, яких об’єднує багаторічний досвід, повага до закону та прагнення захищати постраждалих, а не задовольняти інтереси злодіїв.

“Технології не стоять на місці і документи компанії, що раніше займали кілька солідних шаф в кабінеті, або ж навіть потребували окреме приміщення під архів, вміщуються в шматок пластику не більше запальнички. А її викрасти врази простіше ніж виносити шафи.

Що ж робити аби цього не трапилось?

Розмежувати доступи. Кожен працівник має мати доступ лише до тієї інформації, що безпосередньо необхідна для роботи. Так ми вбиваємо двух зайців одразу – і робітник не витрачає час вивчаючи непотрібну інформацію і в разі “зливу” значно спрощується задача знайти винного. Для цих же цілей можно ввести використання фізичних токенів (наприклад Yubico) – міні флешок, що видаються спеціалістам і без яких вхід в систему неможливий в принципі. У разі підозри про можливе перехоплення даних токену або його втрати – вхід з конкретної “флешки” блокується і вона замінюється на нову.

Грамотно складений договір про нерозголошення комерційної таємниці з чітко прописаною відповідальністю – привід зайвий раз подумати, чи варто вдаватися до такого роду дій і дає чітке розуміння “що за це буде”.

Деякі компанії використовують відеонагляд та програми моніторингу дій на робочому екрані – ефективно, проте варто пам’ятати про те, що відеонагляд можливий лише з дозволу робітників й потребує людини яка буде слідкувати за камерами та діями робітників, яких потрібно правильно підбирати аби уникнути зайвих ризиків.

Надійним способом є більш відповідальна перевірка працівників перед прийомом на работу. Грамотно підібрана команда – запорука не тільки продуктивної праці, а й безпеки даних.

наймі працівників необхідно проводити бесіду на тему “результати вашої праці – власність компанії”, бо випадки, коли людина, звільнюючись, прихоплює с собою базу клієнтів далеко не рідкість, не зважаючи на серйозну відповідальність перед законом.

Ми вам не радимо перетворюватися на “Великого брата”, адже в більшості випадків достатньо проінструктували персонал та правильно розробити документи про відповідальність у чому вам з задоволенням допоможуть наші спеціалісти.

#revealinginformation #юрист #адвокат #юридичнадопомога

Сайт: https://www.revealinginformation.com.ua/

Адреса: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25а, корпус Л

E-mail: rigroup@revealinginformation.com.ua

Телефони: +38095 868 35 90 +38067 868 36 90