СКАЖЕМО БУЛІНГУ – НІ!

Ми - команда експертів широкого спектру, яких об’єднує багаторічний досвід, повага до закону та прагнення захищати постраждалих, а не задовольняти інтереси злодіїв.

В останні роки серед молоді, зокрема в учнівському середовищі, загострилася проблема насильства у вигляді довготривалих агресивних проявів, здійснюваних самими дітьми одне до одного. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.

Цю проблему визнали не просто складним соціально-педагогічним, психологічним явищем, але й прийняли той факт, що булінг — це по суті насильство, а не звичайний конфлікт.

Законодавець відніс вказане правопорушення до адміністративних, передбачивши відповідний склад у Кодексі України про адміністративні правопорушення. У 2019 році вступили в силу норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який визначає поняття булінгу та до КУпАП було додано статтю 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу.

Зважаючи на той факт, що вид даного адміністративного правопорушення є новим, у працівників ювенальної превенції Національної поліції України виникають складнощі при визначенні в діях учнів ознак булінгу, а іноді, видавання бажаного за дійсне, з метою звітування про позитивну роботу у вказаному напрямку.

Так, в березні 2021 року інспектором сектору ювенальної превенції Обухівського РУП ГУНП в Київській області, щодо учня однієї зі шкіл вказаного району було складено протокол про адміністративне правопорушення, яким передбачено відповідальність за булінг.

Адвокатами АО «РІ ГРУП», які здійснювали захист підлітка, після ретельного вивчення адміністративного матеріалу та судової практики було встановлено, що в протоколі суть адміністративного правопорушення викладена без конкретних ознак об’єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, яке передбачає відповідальність за булінг учасника учбового процесу, а протокол складено з порушенням норм КУпАП та «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції».

Як наслідок, в результаті професійної роботи Адвокатів АО «РІ ГРУП», за результатами розгляду матеріалу суддею було винесено постанову про закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Адреса: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25а, корпус Л

E-mail: rigroup@revealinginformation.com.ua

Телефони: +38095 868 35 90 +38067 868 36 90