ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТВОЮ ДОМІВКУ ЗРУЙНОВАНО? КОНСУЛЬТАЦІЯ АДВОКАТА «РІ ГРУП»

Ми - команда експертів широкого спектру, яких об’єднує багаторічний досвід, повага до закону та прагнення захищати постраждалих, а не задовольняти інтереси злодіїв.

24.02.2022 війська рф без оголошення війни вторглись на суверенну територію України та розпочали бойові дії. Ворог веде вкрай небезпечну та злочинну тактику, спрямовану на знищення мирного населення, завдаючи ударів та масованих обстрілів бомбардувань авіацією, обстрілів з важкої артилерії, систем залпового вогню, некерованих ракетних комплексів по жилим кварталам міст і населених пунктів. Від терористичних атак орків гинуть і травмуються люди, а також повністю чи частково знищується житло та майно українців.

Злочинні дії рф не залишаться без відповідальності та країна агресор в повній мірі буде нести юридичну та матеріальну відповідальність за тероризм та військові злочини на території України у відповідності до норм міжнародного права.

Президент України у своєму зверненні до народу зазначив, що всі будинки будуть відновлені, але поки Кабінетом Міністрів України ще не створений алгоритм та порядок фіксування фактів руйнування житла.

Адвокати АО “РІ ГРУП&” 24/7 надають правову допомогу людям, постраждалим внаслідок бойових дій.

Вже розроблений і успішно впроваджений в дію алгоритм фіксування та збору першочергових доказів при пошкоджені майна від атак ворога.

Працює цілодобова гаряча лінія, де кожен може звернутись за консультацією з будь-якого юридично правового питання, в тому числі пов’язаного з руйнуванням або пошкодженням майна в результаті бойових дій.

Треба пам’ятати, що детальний і повний перелік і опис пошкодженого зруйнованого майна значно пришвидшить і полегшить процедуру відшкодування збитків. Не варто розраховувати, що снаряд, бомба чи ракета вас омине. Ворог діє підступно і спрямовує свою агресію саме на мирне населення.

Передусім, радимо вже зараз зібрати правовстановлюючі документи на майно, а також відшукати чеки, квитанції, гарантійні паспорти на побутову техніку, апаратуру, меблі тощо, зробити з них копії. Всі документи бажано тримати в одному місці при собі.

Також рекомендовано зробити детальний опис з відео- фотозйомкою об’єктів нерухомості, автомобільного транспорту тощо, щоб зафіксувати поточний стан майна.

Такі дії можуть бути корисними для встановлення ринкової вартості майна у разі його руйнування та полегшить проведення його оцінки експертом-оцінювачем.

Якщо все ж таки, ваш будинок чи автомобіль зазнав пошкоджень від ворожих обстрілів, порядок дій наступний:

  • Викликати працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків та складення відповідного акту, отримати його копію.
  • Звернутись з заявою про злочин до правоохоронних органів із наданням доказів руйнування майна. Отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
  • В разі функціонування місцевої адміністрації – звернутись з заявою щодо складення акту обстеження житла та/або скласти акт руйнування самостійно з сусідами.
  • Зробити фото та відео фіксацію руйнувань.
  • Скласти письмові пояснення свідків обстрілу.
  • Зберегти статті, фото та відео ЗМІ щодо факту обстрілу (в разі наявності).

Якщо ви знаходитесь в евакуації та не можете самостійно виконати першочергові заходи по фіксуванню пошкоджень, ви можете звернутись на гарячу лінію АО “РІ ГРУП” та отримати консультацію.

Адвокати АО “РІ ГРУП” здійснюють юридичне обслуговування по всій території України та успішно і професійно виконують представницькі послуги.

Сайт: https://www.revealinginformation.com.ua/

Адреса: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25а, корпус Л

E-mail: rigroup@revealinginformation.com.ua

Телефони: +38095 868 35 90 +38067 868 36 90