Forensic, або як не попастися на – COVID – 19 catch (Корона вірус прийом).

Ми - команда експертів широкого спектру, яких об’єднує багаторічний досвід, повага до закону та прагнення захищати постраждалих, а не задовольняти інтереси злодіїв.

В умовах розвитку пандемії, пов’язаної зі стрімким поширенням інфікованих COVID -19 і загальної наростаючою панікою, склалися ідеальні умови для скоєння шахрайства зловмисниками

В умовах розвитку пандемії, пов’язаної зі стрімким поширенням інфікованих COVID -19 і загальної наростаючою панікою, склалися ідеальні умови для скоєння шахрайства зловмисниками.
З огляду на той факт, що в багатьох країнах і містах оголошено карантин, населення буде схильне до ще більшої діджіталізаціі проводячи час вдома у комп’ютерів займаючись активним серфінгом по інтернету і працюючи з віртуального хмари на видаленні від фактичного місця роботи.
Відповідно, ризик Фродо пов’язаних саме з кібер злочином, значно зросте.
Отже, які типи Фродо будуть переважати і як себе від них захистити?

ризики:
◦ Розсилка скамових листів від псевдо «медичних центрів по контролю за поширенням вірусу». Різного роду гіперпосилань з інформацією про методи лікування вірусу, статистикою його поширення. Відкриваючи цей лист або лінк, Ви заражаєте свій комп’ютер вірусом що веде до ризику втрати або доступу зловмисників до конфіденційної інформації і можливості її крадіжки.
◦ Pump and dump – схеми, більше характерні для Західних країн з розвиненими Фондовими ринками, де шахраї рекламують акції компанії які начебто займаються випуском препаратів здатних подолати «Корона вірус», заробляючи на зростанні ціни таких акцій. Результатом чого, є штучне надування капіталізації компанії, після чого шахраї продають свої “penny stocks” із заробітком обрушуючи ціну акцій і залишаючи інвестора ні з чим.
◦ Скамінг з продажу продукції по засобом онлайн маркет плейс таких як Amazon і Walmart. Фрод на стороні продавця: відправка неякісної / бракованої продукції, з неможливістю звернення до політиків повернення, тому що вони просто є фейковий. Фрод з боку покупця: ризик скасування платежу за продукцію за підсумками доставки або відправлення продукції.
◦ Фейкові сайти з різного роду зборами пожертвувань на боротьбу з COVID -19 вірусом. Ваші гроші зрозуміло йдуть в кишеню шахраям.
◦ Онлайн оптовий продаж за передоплатою масок і антисептиків в умовах їх дефіциту на ринку від фейковий продавців.
◦ Розсилка листів з продажу фейковий онлайн карти з розповсюдження вірусу на планеті з посиланням на дослідження Університету Джона Хоппкінса. Переходячи з даного лінку, заражаєте свій PC і так далі.
З далі наростаючою панікою і страхом, фродстери будуть підвищувати свою капіталізацію шляхом введення в оману потенційних жертв.

Як мінімізувати ризик онлайн Фродо?

◦ Чи не кликати на лінки в яких ви не впевнені, щоб уникнути ризику зараження свого PC;
◦ Ігнорувати онлайн акції по вакцинації від корона вірусу і будь-яких інших пов’язаних з вірусом пропозицій зі значним дисконтом;
◦ Не реагувати на псевдопредложенія допомогти в лікуванні вірусу по засобом отримання листів від незнайомих людей і в цілому не реагувати на пропозиції які не піддаються здоровій логіці.
◦ Чи не відправляти вперед гроші в рамках сумнівних пропозицій з інтернету.

Вище, описані абсолютно очевидні і зрозумілі кейси Фродо і правила онлайн гігієни, але в умовах турбулентності та дедалі більшої паніки Ви можете про них забути.

Найголовніший порада зберігайте – Vigilance – пильність. Будьте здорові!