ДТП Експерт Функції та повноваження аварійних комісарів

Ми - команда експертів широкого спектру, яких об’єднує багаторічний досвід, повага до закону та прагнення захищати постраждалих, а не задовольняти інтереси злодіїв.

Аварійних комісарів викликають після скоєння ДТП. Викликати аваркома може як постраждала особа, так і винуватець аварії. Від звичайного страхового агента, якого прийнято кликати на місце скоєння дорожньо-транспортної пригоди, аварійного комісара відрізняє більш широкий список функцій.

Так, основними обов’язками аваркома є:- відеофіксація місця ДТП і збитку, нанесеного транспортному засобу;
-Опитування свідків, якщо такі є;
-Складання схеми дорожньо-транспортної пригоди;
-Збір інформації про обох водіїв з фотографуванням водійських посвідчень і страхових полісів;
Надання консультації водієві за документами, що заповнюється ДАІ або самостійну участь у складанні протоколу в якості представника одного з водіїв;
Допомога в заповненні або самостійне заповнення документів, необхідних для надання в страхову компанію.
За підсумком огляду місця ДТП аварком становить сертифікат, який включає в себе схему ДТП, фото і відео з місця аварії, інформацію про обидві сторони учасників ДТП і коментар самого комісара. Надалі сертифікат надається страховику. Детальніше читайте здесь.

Також, він може бути використаний в якості доказової бази при розгляді справи в суді. Аварійні комісари, які самостійно організували свою діяльність без страхових компаній, можуть пропонувати своїм клієнтам додаткові послуги: представництво інтересів водія в суді, якщо до нього дійшла справа; допомога з продажем автомобіля після ДТП; юридична консультація водія питань, що стосуються правил дорожнього руху.

По суті, аварійний комісар — це добре підкований фахівець, який може допомогти з оформленням документів і оцінкою збитку при дорожньо-транспортній пригоді. На основі довіреності він може представляти інтереси водія в суді і в страховій компанії, але реальних повноважень, визначених законодавством, у нього немає.

Аварійни комісари аргументують , що при одночасному виклику аваркома в 90% випадків приїжджають швидше ніж ДАІ, і вони швидше можуть скласти протокол і звільнити проїжджу частину від утворився затор.