Що каже кримінальний кодекс?

Ми - команда експертів широкого спектру, яких об’єднує багаторічний досвід, повага до закону та прагнення захищати постраждалих, а не задовольняти інтереси злодіїв.

21.11.2012 року вступив в дію новий Кримінально-процесуальний кодекс України, який надав потерпілому ряд нових прав (повний перелік прав в попередній публікації) чим забезпечив можливість ефективно впливати на хід розслідування, знаходячись у правовому полі.
Позитивним моментом цього треба відмітити те, що за діючим КПК, потерпілий та його представник (адвокат) мають право ознайомитися з матеріалами провадження та зробити їх копії до закінчення досудового розслідування. (ст.ст. 56, 221 КПК України) А саме, використовуючи дане право, потерпілий (його представник) має можливість ознайомитися з матеріалами справи з моменту відкриття кримінального провадження. При цьому, законодавець не обмежує його у праві ознайомлюватися зі справою й надалі.
Таке право є ключом до успіху у ряді кримінальних проваджень. Так, відразу після ДТП чи завдання тілесних ушкоджень, складається план-схема подій та здійснюється допит всіх очевидців пригоди. Вказані документи є ключовими у справі, у зв’язку з тим, що в них закріплюються всі вихідні дані. Маючи на руках такі документи можливо спрогнозувати подальший перебіг розгляду провадження, або запобігти корупційній складовій нашої правоохоронної системи, притягнувши до консультації адвоката, який спеціалізується на даній категорії справ.
Далі буде…