УГОДА ПРО АРБІТРАЖ

Ми - команда експертів широкого спектру, яких об’єднує багаторічний досвід, повага до закону та прагнення захищати постраждалих, а не задовольняти інтереси злодіїв.

Останнім часом поширеною є тенденція укладання арбітражної угоди. Зокрема, якщо між сторонами виникають комерційні відносини, вони все частіше надають перевагу Арбітражу, як альтернативному способу вирішення спорів.

Арбітражна угода – це угода сторін про передачу до арбітражу всіх або певних спорів, які виникли або можуть виникнути між ними в зв`язку з будь-якими конкретними правовідносинами, незалежно від того, чи мають вони договірний характер чи ні.

Існує ряд переваг щодо розгляду спорів у МКАС, а саме: можливість обрати арбітра, місце арбітражу, гнучкість процесу, менш формальні і строгі правила процедури, швидкість, конфіденційність, остаточність та виконуваність арбітражного рішення.

Проте, навіть за наявності арбітражної угоди можуть виникати нюанси, які унеможливлюють вирішення спору в арбітражному порядку. У судовій практиці існують випадки, коли державні суди визнають угоди про арбітраж недійсними та такими, що мають «патологічний характер».

У постанові від 28.08.2018 у справі № 906/493/16 Верховний Суд висловився стосовно неможливості вирішення спору в арбітражному порядку за наявності помилки в його назві чи місцезнаходженні. Так, відсилання до арбітражної установи, якої не існує, або наявність інших неточностей, що не дають змоги встановити справжні наміри сторін про певну арбітражну установу, дає суду підстави для визнання арбітражної угоди недійсною.

З огляду на викладене, в арбітражній угоді, важливо зазначити:

  • спір, який розглядається арбітражем. Тобто, визначити за яким саме договором (контрактом) сторони погодили угоду про арбітраж;
  • правила, відповідно до яких вирішується спір. Наприклад – правила GAFTA № 125;
  • мову арбітражного спору;
  • місце арбітражного розгляду;
  • назву арбітражної установи, у якій сторони планують розглядати всі суперечки та спори щодо договору (контракту).

Адвокати АО «РІ ГРУП» є досвідченими фахівцями у сфері альтернативних способів вирішення спорів, тому допоможуть вам скласти грамотний договір (контракт) із застереженням про арбітраж. А також надають послуги з представництва та захисту прав та інтересів у МКАС.

За більш детальною інформацією щодо переваг та недоліків арбітражних застережень, вирішення спорів у МКАС, звертайтесь до АО «РІ ГРУП»

Сайт: https://www.revealinginformation.com.ua/

Адреса: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25а, корпус Л

E-mail: rigroup@revealinginformation.com.ua

Телефони: +38095 868 35 90 +38067 868 36 90