ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ У ПРАВОСУДДІ

Ми - команда експертів широкого спектру, яких об’єднує багаторічний досвід, повага до закону та прагнення захищати постраждалих, а не задовольняти інтереси злодіїв.

Вже сьогодні штучний інтелект вміє не тільки обігрувати професійних гравців в шахи та покер, а й широко застосовується у більш приземлених сферах побуту. Правовий напрямок не є виключенням, та чи зможе машина, в перспективі, замінити суддю?

У проекті розпорядження Кабінету Міністрів “Про схвалення конпепції розвитку штучного інтелекту в Україні”, серед багатьох інших, було піднято питання, щодо розвитку штучного інтелекту в цілях виявлення недобросовісних суддів та вирішення спорів в автоматичному режимі.

Наскільки це реально і чи потрібно взагалі? Розібратися допоможе досвід більш прогресивних країн.

У ЄС наразі тестують систему аналізу можливості скоєння підсудним злочинів у майбутньому, статистика каже, що поки лише 70% рішень штучного інтелекту відповідають дійсності – головна проблема в соціальній та расовій упередженості. Тестування схожої моделі “радника” нещодавно відновили в США – система допомагає вирішити залишати підозрюваного під вартою або ж відпускати під залог. Проте, більшість країн дивляться скоріш у бік налагодження системи обробки однотипних данних та допомоги, а не заміни штучним інтелектом взагалі.

Як не дивно, одним з лідерів у впровадженні штучного інтелекту у правовій сфері є Бразилія. Враховуючи цифру судових спорів в 19-20 мільйонів на рік, можно зробити висновок, що без допомоги “машини”, задача своєчасного розгляду стала б неможливою. Для порівняння, якщо в країні карнавалів і футболу один спеціаліст в звичайному режимі встигає обробити 400-450 справ на місяць, то у нас на ту ж саму кількість спорів людині з аналогічними навичками потрібно півроку в авральному ритмі.

Варто зазначити, що по-перше у нас все ж таки спорів менше – близько 4 мільйонів на рік, а по-друге, що робота такої системи в принципі неможлива без повноцінного функціонування Єдиної судово-інформативної телекомунікаційної системи, що відбудеться не раніше 2025 року.

Штучний інтелект на сьогоднішній день ще не здатен повністю замінити судові органи, на данному етапі це скоріше надзвичайно продуктивний і безпомилковий помічник, але йому по силам значно спростити роботу та запобігти зловживанням та “перекосам” при винесенні рішень, тому впровадження такого роду механізмів лише питання часу.

Якщо ж ви звикли до звичного контакту, без втручання “роботів” та маєте питання відносно кримінальної або ж громадської сфери, звертайтеся – завжди будемо раді допомогти!

#revealinginformation #юрист #адвокат #юридичнадопомога

#захист #безпека #безпекаданих #захистінформації

Сайт: https://www.revealinginformation.com.ua/

Адреса: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25а, корпус Л

E-mail: rigroup@revealinginformation.com.ua

Телефони: +38095 868 35 90 +38067 868 36 90